RSS
A A A
 
 

Centrum Informacji Lokalnej

Centrum Informacji Lokalnej w bibliotece powstało przy współpracy z lokalnie działającą pozarządową Ochotniczą Strażą Pożarną w Bogatem, która koordynuje całość działania CIL w środowisku, zapewniając współpracę pomiędzy biblioteką, Urzędem gminy w Przasnyszu, Zespołem Szkół w Bogatem oraz grupami młodzieżowymi. Przy bibliotece CIL działa kilku osobowa grupa wolontariuszy, którzy wraz z pracownikami CIL opracowują własne projekty działań na rzecz CIL i społeczności lokalnej.

     Młodzież wspierana jest szkoleniami w procesie realizacji własnych projektów, zdobywa wiedzę i umiejętności wpływające na sukcesy edukacyjne.

Grupa wolontariuszy w CIL realizuje dla społeczności lokalnej, między innymi:

* udzielanie informacji;

* służenie pomocą w wyszukiwaniu potrzebnych materiałów;

* kursy z podstawy obsługi komputera dla seniorów;

* redagowanie oraz pisanie na komputerze pism urzędowych;

* edukacja muzyczna młodzieży;

* organizacja prelekcji, spotkań z ciekawymi ludźmi.

Dotacje w wysokości 30 tyś. złotych przeznaczono na remont, zakup sprzętu i wyposażenia, zakup materiałów do prowadzenia zajęć oraz zakup książek i czasopism dla młodzieży.

Program dotacyjny Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży "Biblioteka - Centrum Informacji Lokalnej" jest realizowany dzięki finansowemu wsparciu Fundacji "Przezorność", której fundatorem jest Prudential PLC z z Wielkiej Brytani.Opublikował: Grzegorz Wróblewski
Publikacja dnia: 16.06.2011
Podpisał: Grzegorz Wróblewski
Dokument z dnia: 16.06.2011
Dokument oglądany razy: 9 543